NVVE roept psychiaters op om mee te werken aan vrijwillige zelfdoding voor patiënten
Vandaag ontvangen alle psychiaters, psychiaters in opleiding en artsen die werkzaam zijn binnen de RIAG en in psychiatrische inrichtingen een brandbrief van de NVVE, Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde waarin ze worden opgeroepen om meer aandacht te geven aan de problematiek van chronisch psychiatrische patiënten die hulp vragen om op een humane en nette manier een einde aan hun leven te kunnen maken en mee te denken over een eventuele oplossing in een besloten bijeenkomst op donderdag 6 november 2008.
Het aantal hulpvragen vanuit de psychiatrie die de vereniging ontvangt blijft stijgen. Op dit moment ontvangt de vereniging ongeveer 150 verzoeken per jaar. Binnen de reguliere hulpverlening vinden deze patiënten echter zelden of nooit gehoor voor hun wens en moeten ze uitwijken naar ‘Zelfmoord Landen’ zoals bijvoorbeeld Zwitserland waar het voor artsen wel toegestaan is om zelfdoding te begeleiden.
De NVVE biedt geen actieve hulp maar voorziet in steun in de vorm van gesprekken waarin de doodswens serieus besproken wordt. Ook kan de vereniging, binnen de kaders van de wet, informatie geven over humane methoden voor zelfdoding, in de hoop daarmee te voorkomen dat mensen op een gruwelijke wijze een einde aan hun leven maken en daarmee anderen kunnen kwetsen.
Bron: Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE)