Zielenknijper.nl

Een kritische kijk op de praktijk van de psychiatrie!
Schade door psychiatrische medicijnen?
Gratis juridische hulp: 0800-6643825

Quotes

Quote toevoegen [+] / toon alles
 

Weerwoord: “Farmaceutische bedrijven verzorgen onze scholing, we wisten van niets!”

Datum: 29 maart 2009, 16:30

Voel je een tinteling in je benen? Lijd je aan stemmingswisselingen voor je periode? Zou je een psychiatrisch medicijn gebruiken om je te helpen stoppen met roken? Indien dat het geval is, dan zal de farmaceutische industrie - en de universiteiten met hen - je psychiater graag een lesje leren.

Medicijnproducenten hebben de opleidingen voor psychiaters voor een groot deel in handen, ten delen door de opleiding voor artsen in opleiding te betalen.

Critici zeggen dat deze praktijk de kosten voor medische zorg vergroten door artsen aan te moedigen om recepten voor te schrijven voor dure merknaam medicijnen, en door gedurende de opleiding het voorkomen van aandoeningen te overdrijven. Tevens worden psychiaters in de opleiding aangemoedigd om de medicijnen voor aandoeningen voor te schrijven waarvoor het medicijn officieel geen goedkeuring heeft.

Een onderzoek door het Journal Sentinel wees uit dat door de farmaceutische industrie gefinancierde psychiatrische opleidingen vaak ten onrechte medicatie boven niet medicinale therapieën adviseerde, en ernstige bijwerkingen van de medicijnen verzweeg.

Onder de ontdekkingen: Farmareus Pfizer spendeert 12,3 miljoen USD aan een online opleiding voor een Universiteit om artsen te leren hoe ze patiënten kunnen helpen bij het stoppen met roken. De top prioriteit is om het psychiatrische medicijn tegen rookverslaving van Pfizer genaamd Chantix te promoten, welke is gelinkt aan zeer ernstige bijwerkingen waaronder een stortvloed aan zelfmoorden. Maar de bijwerkingen worden nergens gedurende de opleiding vermeld.

Het Duitse bedrijf Boehringer Ingelheim Pharmaceuticals betaalde meer dan 320.000 USD om een opleiding aan een Universiteit te financieren voor een aandoening bekend als rustloze been syndroom. De opleiding leerde de artsen dat 10% van alle volwassenen de aandoening hebben, terwijl andere studies aantonen dat het exacte aantal veel lager is.

Twee bedrijven, Pfizer en Bayer, hebben meer dan 340.000 USD gespendeerd, om een voortdurende Universitaire opleiding voor artsen te financieren die o.a. hun medicijnen promoot voor het behandelen van een extreme vorm van PMS. De artsen die de opleiding volgen worden niet geleerd dat de medicijnen niet beter werken dan een placebo.

Lees verder op TMCNews (engels)

~~

Volgens psychiaters zijn de farmaceutische bedrijven vaak de schuldige. “Ze (psychiaters) deden het uit onmacht.” of “Ze wisten niet beter”.

Zie bijvoorbeeld het recente geval waarin de CEO van Janssen Pharmaceutica uit België de beschuldigingen over het verzwijgen van dodelijke bijwerkingen terugkaatst naar de psychiaters:

Psychiaters zijn de schuldige

Als dat de realiteit weerspiegelt, kan ik me niet voorstellen dat de FDA er de voorbije jaren niets tegen heeft ondernomen”, reageert Christian De La Porte, medisch directeur bij Janssen Pharmaceutica.

Hij verwijst voor de verantwoordelijkheid over het off label- gebruik overigens ook naar de psychiaters die het product voorschrijven. “Het is geen medicatie die je vrij kunt krijgen die wordt voorgeschreven. Wij hebben er geen zeggenschap over of zij de medicatie voorschrijven binnen of buiten de goedgekeurde indicaties. Het lijkt me onmogelijk dat plots alle psychiaters zo beïnvloed worden door marketing dat ze allemaal op een ongecontroleerde manier beginnen voor te schrijven aan patiënten die daaraan kunnen overlijden. Indien dat wel het geval is, zit er ook een groot ethisch probleem bij de psychiaters.” (Nathalie Carpentier)

Fouten zijn menselijk, maar de fouten waar het over gaat zijn structurele fouten. Er is blijkbaar geen wil om het te verbeteren, anders zou dat al lang gebeurd zijn. (zie ook hoogleraar van der Steen)

Want kan het smoesje gaan verklaren waarom psychiaters (onder de ogen van collega’s en verpleegkundigen) onschuldige mensen voor meerdere jaren in een isoleercel gevangen houden, of dat zij inmiddels 1 miljoen Nederlanders aan de antidepressiva hebben geholpen door het verspreiden van leugens over een ziekte die waarschijnlijk niet eens bestaat?

Het lijkt me niet dat de bedrijven op eigen houtje dit bedenken en doen. Ze hebben een wil om geld te verdienen, maar dat is de natuur van een bedrijf.

Ik verwacht dat psychiaters het daadwerkelijk zo willen. Dat kan eigenlijk niet anders. Er hoeft maar een collega te roepen dat zo’n opleiding niet deugt, en dan zouden al die andere ‘eerlijke’ artsen daar direct gehoor aan moeten geven. Maar dat gebeurt toch niet?

Ze verschuilen zich achter de ‘kwade farmaceutische reus’, die het niet zo erg vindt om deze klappen op te vangen tegenover de vele miljarden die ze ermee verdient.

Het zijn de psychiaters die het zo willen. Maar waarom?…

Comic © NaturalNews

(3 berichten)Reacties

  1. Reactie van spek spek
    13:48 op 29 March 2009
    de stelling dat psychiaters beinvloed worden door de farmaceutische industrie is naar mijn inziens een klein beetje door een te smalle bril bekeken. je zou onderhand kunnen spreken van een georganiseerd en wijd verspreid netwerk van artsen, apothekers, ziekenhuizen, en therapeuten die zich dicht bij de grens van zuivere coruptie bewegen.
  2. Reactie van madelief madelief
    23:43 op 29 March 2009
    quote
    Volgens psychiaters zijn de farmaceutische bedrijven vaak de schuldige. “Ze (psychiaters) deden het uit onmacht.” of “Ze wisten niet beter”.
    unquote

    Welke psychiaters, graag de namen en de namen van hun werkgever. Dan kan deze informatie goed gecontroleerd worden.

    Alvast bedankt
    Liefs
    Madelief

  3. Reactie van admin admin
    01:39 op 1 April 2009
    Vanuit de farmaceutische industrie (en Universiteiten) bepleiten ze nu om medicijnen voor 'ziektes' als ADHD sneller te gaan ontwikkelen.

    Medicijnen tegen dementie en ADHD sneller ontwikkelen

    De samenwerking van de farma-industrie met onafhankelijke instellingen, als universiteiten, kan leiden tot indrukwekkende resultaten, maar herbergt ook mogelijke belangenconflicten. Hoe pak je dit aan bij geneesmiddelen tegen dementie en ADHD?

    http://www.scienceguide.nl/article.asp?articleid=107034

    Het verbaast mij altijd hoe ze het zover hebben gekregen dat mensen (en blijkbaar dan ook de nietsvermoedende psychiaters) het doodnormaal vinden dat je een medicijn tegen 'gedrag' wil ontwikkelen. Op basis van valse (reeds weerlegde) hypotheses over een hersenstoornis.

Reageren

(registratie is niet nodig)


Mogelijk interessante boeken

Slikken Nieuwe wegen voor de geneeskunde Wie is van hout ... Het einde van de psychotherapie