Zielenknijper.nl

Een kritische kijk op de praktijk van de psychiatrie!
Schade door psychiatrische medicijnen?
Gratis juridische hulp: 0800-6643825

Quotes

Quote toevoegen [+] / toon alles
 

Medisch Dossier: “Psychiaters misleiden ouders over veiligheid ADHD medicijnen”

Datum: 25 juli 2010, 06:40 ~ Bron: Medisch Dossier

ADHD Fraud

ADHD Fraude

De verkoop van geneesmiddelen tegen de vermeende aangeboren neurobiologische hersenaandoening ADHD loopt als een trein, maar het onderzoek dat aan de basis ligt van die verkoop toont nu aan dat er op langere termijn geen gunstig effect is. (zie ook dit BBC Panorama onderzoek: averechts effect na 2-3 jaar gebruik)

In de afgelopen vier jaar steeg het aantal kinderen dat een sterk stimulerend middel, zoals Ritalin, tegen ADHD (aandachtstekortstoornis met hyperactiviteit) kreeg voorgeschreven, met 40 procent. Experts vrezen echter dat met opzet misleidende informatie aan ouders is verstrekt over de werkzaamheid en veiligheid van deze middelen.

Zie ook: NRC Handelsblad - Medicijngebruik kinderen stijgt fors

De explosieve groei van de markt voor ADHD-middelen is terug te voeren tot 1999, toen de Multimodal Treatment Study of Children with ADHD (MTA) werd gepubliceerd. In die studie werden 485 kinderen gevolgd na de diagnose ADHD en een van de conclusies luidde dat geneesmiddelen een effectieve langetermijntherapie vormden die beter was dan andere behandelingen zoals gesprekstherapie. Binnen enkele weken na de publicatie van de MTA verspreidden de fabrikanten van middelen als Ritalin, Adderall en Concerta (alle merknamen van het middel methylfenidaat) kopieën van het artikel onder artsen in heel Europa en de VS. Sindsdien is het aantal keren dat zulke middelen werden voorgeschreven, in Nederland net als in andere westerse landen elk jaar met sprongen gestegen. Alleen al in de VS werd dit middel tegen ADHD het afgelopen jaar bijna 40 miljoen maal voorgeschreven.

Nu groeit de bezorgdheid dat zowel artsen als ouders misleidende informatie gekregen hebben van de leden van het MTA-onderzoeksteam. Die laatsten worden ervan beschuldigd een te optimistische draai aan hun bevindingen te hebben gegeven en de veiligheidsaspecten van het middel te hebben gebagatelliseerd.

Bron: Medisch Dossier

Zie ook:

Disclaimer deze publicatie bevat informatie, beeldmateriaal of professioneel geschreven artikelen uit externe bronnen die kunnen zijn vertaald, aangepast, uitgebreid, voorzien van links, foto's en videos, met als doel het onderwerp - soms vanuit een ander (beoogd duidelijker) perspectief - bespreekbaar te stellen.

(laatste 10 van 35 berichten)Reacties

  1. Reactie van admin admin
    17:49 op 28 July 2010
    Er zijn meer bronnen Aad, die aantonen dat ADHD medicatie de problemen op termijn exponentieel erger doet worden.

    Zie bijvoorbeeld de BBC:

    http://psychrights.org/articles/Drugs4ADHDNotAnswerBBCNov07.htm

    ADHD medicatie remt ook de ontwikkeling van de hersenen bijvoorbeeld.

    Het onderdrukt problemen op de korte termijn, maar je krijgt er op de lange termijn meer problemen door terug.

    Willen mensen dat? Ik denk van niet. Daarbij schrijven psychiaters de middelen voor als zijnde een 'medicijn' voor een hersenstoornis terwijl er geen bewijs is dat het kind een hersenstoornis heeft.

    Anders zou je een kind ook wel lam kunnen slaan en dan zeggen: het kind is niet meer druk dus het helpt...

    Het gaat hier om een medische wetenschap die fraude pleegt.
  2. Reactie van Willem Willem
    01:15 op 29 July 2010


    Anders zou je een kind ook wel lam kunnen slaan en dan zeggen: het kind is niet meer druk dus het helpt...



    Werd vroeger ook vaak gedaan met kinderen die ADHD hadden. Nu begrijpt men gelukkig dat het kind op een andere manier geholpen kunnen worden met bijvoorbeeld ritalin. Gelukkig maar!
  3. Reactie van sarah sarah
    02:24 op 29 July 2010
    En kinderen accepteren zoals ze zijn?

    O wacht even, dat kan niet in deze maatschappij  :-X
  4. Reactie van sarah sarah
    02:27 op 29 July 2010


    Anders zou je een kind ook wel lam kunnen slaan en dan zeggen: het kind is niet meer druk dus het helpt...



    Werd vroeger ook vaak gedaan met kinderen die ADHD hadden. Nu begrijpt men gelukkig dat het kind op een andere manier geholpen kunnen worden met bijvoorbeeld ritalin. Gelukkig maar!

    Ja, ritalin is zelfs een remedie tegen opvoedkundige problemen.  :o ;D
     
  5. Reactie van Willem Willem
    02:33 op 29 July 2010
    En kinderen accepteren zoals ze zijn?

    O wacht even, dat kan niet in deze maatschappij  :-X

    Ja hoor dat kan wel. En dat doen ouders ook met kinderen die ADHD hebben. Ze accepteren dat hun kind ADHD hebben en ontzeggen de kinderen niet van een goede behandeling waarbij medicijnen een onderdeel kan zijn van de behandeling.

    Beter dan ADHD te ontkennen...
  6. Reactie van aad aad
    06:53 op 29 July 2010
    Er zijn meer bronnen Aad, die aantonen dat ADHD medicatie de problemen op termijn exponentieel erger doet worden.

    Zie bijvoorbeeld de BBC:

    http://psychrights.org/articles/Drugs4ADHDNotAnswerBBCNov07.htm
    Dat staat dus helemaal niet in dat artikel, maar verzin je er zelf bij. Als mogelijk effect wordt "could stunt children's growth" genoemd. Verder wordt genoemd dat na een jaar pillen veel beter werken. Kortom, U fraudeert, en niet zo zuinig ook.
    Citaat
    ADHD medicatie remt ook de ontwikkeling van de hersenen bijvoorbeeld.
    Dat staat er dus ook helemaal niet.

    Citaat
    Het onderdrukt problemen op de korte termijn, maar je krijgt er op de lange termijn meer problemen door terug.
    a) Dat staat er ook niet
    b) Het is flagrante onzin, ik ken jongens die al meer dan 10 jaar slikken
    Citaat
    Willen mensen dat? Ik denk van niet.
    Feiten? Wat je hier doet is inspelen op angst.
    Citaat
    Daarbij schrijven psychiaters de middelen voor als zijnde een 'medicijn' voor een hersenstoornis
    Oh ja? Volgens mij hebben de jongens waar ik mee te maken heb stuk voor stuk van hun psychiater te horen gekregen dat er geen genezing is, en dat het absoluut geen wondermiddel is. Kortom, weer verzinsels van jouw hand.
    Citaat
    terwijl er geen bewijs is dat het kind een hersenstoornis heeft.
    Dat bewijs is er dus wel. Puur het feit dat de middelen werken vormt het bewijs. En anders dan jij denkt, pardon, wat je overneemt van het NCRM, zijn de middelen niet bedoeld om rustig te maken, of gedrag te veranderen.

    Citaat
    Anders zou je een kind ook wel lam kunnen slaan en dan zeggen: het kind is niet meer druk dus het helpt...
    Citaat
    Wel eens gehoord van het woord drogreden? Dit slaat dus werkelijk nergens op.

    Citaat
    Het gaat hier om een medische wetenschap die fraude pleegt.
    Nee, het gaat hier om Arjan Dokelaar, die een ongezonde obsessie ten aanzien van psychiatrie heeft, en een zeer rijke fantasie heeft, en die dankbaar shopt bij de Co$
  7. Reactie van sarah sarah
    08:26 op 29 July 2010
    En kinderen accepteren zoals ze zijn?

    O wacht even, dat kan niet in deze maatschappij  :-X

    Ja hoor dat kan wel. En dat doen ouders ook met kinderen die ADHD hebben. Ze accepteren dat hun kind ADHD hebben en ontzeggen de kinderen niet van een goede behandeling waarbij medicijnen een onderdeel kan zijn van de behandeling.

    Beter dan ADHD te ontkennen...

    Ik ontken ADHD ook niet. Ik erken het als een deel van wie iemand is en niet als een ziekte. Zoals ik mijn autisme erken als een deel van mezelf, met moeilijke en mooie kanten. Daar heb ik helemaal geen behandeling voor nodig.

    en ontzeggen de kinderen niet van een goede behandeling waarbij medicijnen een onderdeel kan zijn van de behandeling.

    En hier kun je lezen hoe gelukkig een kind daar van wordt: http://www.dus-sarah-morton.nl/pageID_9432261.html
  8. Reactie van Renee Renee
    16:33 op 31 July 2010
    @ Ja Hoor.

    Beste Ja hoor.


    Ik geloof niet dat je mijn eerste reactie goed gelezen had er stond namelijk "in een notedop" bij.


    Het was een artikel dat ik eerder schreef voor mensen als Arjan. Ik heb hem inmiddels laten Weten dat ik in de toekomst een grondig gedocumenteerd artikel zal schrijven over mijn uitgangspunt dat het overmatig vaccineren van Amerikaanse kinderen in de jaren 80 verantwoordelijk was voor de autisme, add, en ADHD explosie die zich in dat land voordeed in de jaren 90, en ADHD.

    Wel had je gelijk Dat ik mijn beweringen niet hard genoeg maakte, maar nogmaals ik begon het tweede deel van dat artikel met dan ook met  "...in een notedop".

    Maar nogmaals ik kom hier in de toekomst bij Arjan op terug. Ik heb op dit moment geen zin in -of tijd voor oeverloze discussies.



    ------------------------------------------


    Nogmaals over Antidepressiva.

    Je kan op de bijsluiter lezen dat mensen er zelfmoord gedachten van kunnen krijgen.

    Als je vervolgens op de bijsluiter van een antirookpil als zyban kijkt, kan je opnieuw lezen dat mensen hier ook zelfmoord gedachten van kunnen krijgen.

    Zyban heeft dezelfde werkzame stof als de antidepressiavepil Wellbutrin®, namelijk Bupropion hydrochloride

    Zyban (antirook) en Wellbutrin (antidepressiva) zijn dus precies dezelfde SSRI pil.


    Vandaar dat mensen die zyban slikken, om te stoppen met roken, ook zelfmoord gedachten kunnen krijgen, zoals op de bijsluiter staat vermeld.

    Dus nogmaals: waarom sommige mensen zelfmoord plegen na het drinken van een kop koffie weet ik niet. Wel weet ik dat SSRI's  of ze nu vermomd zijn als antidepressiva, zoals wellbutrin, of als ze nu vermomd zijn als antirookpillen, zoals, zyban, zelfmoordgedachten kunnen oproepen, of je nu depressief bent of niet.



    Rene





    marketed under the names of Zyban®, Wellbutrin® SR and Wellbutrin® XL by GSK (GlaxoSmithKline) is a prescription-strength anti-depressant medicine also used to help people quit smoking. Wellbutrin SR and Wellbutrin XL are typically used to treat depression, while Zyban is most often prescribed as a quit smoking aid.
  9. Reactie van Yvje Yvje
    11:57 op 30 August 2010
     beste aad.......

    Een man naar mijn hart, met gedegen argumenten en weerwoord..... het weerwoord dat ik soms zoek maar niet zo goed op mijn beeldscherm krijg.....

    moet de neiging onderdrukken om je ten huwelijk te vragen  :D ;D
  10. Reactie van blondie blondie
    13:26 op 30 August 2010
    het weerwoord dat ik soms zoek maar niet zo goed op mijn beeldscherm krijg..... je bent niet de enige die daar last van heeft hoor Yv , we kunnen elkaar daarin een handje geven

Er zijn nog meer reacties geplaatst!
Klik hier voor de volledige discussie!

Reageren

(registratie is niet nodig)


Mogelijk interessante boeken

Top 100 van meest gebruikte medicijnen Hoezo ADHD? Psychiaters te koop? Medicijnen 2006-2007