Zielenknijper.nl

Een kritische kijk op de praktijk van de psychiatrie!
Schade door psychiatrische medicijnen?
Gratis juridische hulp: 0800-6643825

Quotes

Quote toevoegen [+] / toon alles
 

Maker Seroquel betaalt klagers

Datum: 12 augustus 2010, 13:33
Dit artikel is op verzoek geselecteerd uit het archief van hoogleraar Ivan Wolffers, en kan gedateerd zijn. Copyright © Ivan Wolffers

hamerQuetiapine (Seroquel) behoort tot de zogenaamde atypische antipsychotica, middelen om psychoses en ernstige opwinding te behandelen. Het wordt atypisch genoemd omdat het niet tot de oudere klassieke families van antipsychotica behoort. Het is dus een ingewikkelde manier om uit te leggen dat het tot een nieuwere generatie behoort, een groep medicijnen die in wezen niets met elkaar te maken hebben omdat ze verschillende werkingsmechanismen hebben, maar die nu door de naamgeving bijzonder lijkt omdat ze allemaal atypisch zijn. Dat deze atypische antipsychotica niets nieuws en bijzonders gebracht hebben is inmiddels echter wel aangetoond. Toch zijn ze bijzonder populair bij voorschrijvende artsen. Voor een zwaar psychiatrisch medicijn is het opvallend dat Seroquel dat in 1999 in Nederland beschikbaar kwam op de 90ste plaats in de top100 medicijnen staat.

Interessant is dat makers van de atypische antipsychotica en de artsen die zich inzetten voor onderzoek naar die medicijnen, de atypische antipsychotica altijd gepresenteerd werden als middelen die minder bijwerkingen hebben dan de oudere antipsychotica. Dat dit niet juist is werd al aangetoond, maar in het geval van Seroquel wordt het nog eens extra duidelijk door alle klachten die tegen de maker ingediend zijn en de bedragen die het bedrijf uit moeten geven om schadeclaims in de minne te schikken.

Op 9 augustus 2010 betaalde AstraZeneca, maker van Seroquel, bijvoorbeeld 198 miljoen dollar (!55 miljoen Euro) om tot een schikking te komen met betrekking tot 17.500 claims omdat gebruikers niet op de hoogte waren van bijwerkingen, met name dat gebruik van het medicijn kan leiden tot diabetes. AstraZeneca zegt dat de hele rechtzaak duidelijk maakt dat het bedrijf niet schuldig is, maar dat het belang van het bedrijf het beste gediend was met deze schikking.

Eerder in 2010 betaalde AstraZeneca een boete van 520 miljoen dollar (406 miljoen Euro) om de zaak van de Amerikaanse overheid rond de marketing van het medicijn te schikken.

Het lijkt om enorme bedragen te gaan, maar wie naar de mondiale verkoop van Seroquel kijkt ziet dat het nog al meevalt. De jaarlijkse omzet van Seroquel is 4,45 miljard dollar (3,47 miljard Euro) waard. In de eerste helft van 2010 nam de verkoop van Seroquel met 10 procent toe in vergelijking met de zelfde periode het jaar ervoor en kwam op 2,7 miljard (2,11 miljard Euro).

Deze publicatie is onderdeel van het column van prof. dr. Ivan N. Wolffers, klik hier voor meer publicaties van de auteur.

(2 berichten)Reacties

  1. Reactie van admin admin
    08:42 op 12 August 2010
    Antipsychotica maakt mensen chronisch ziek. Psychiaters doen dat bewust omdat er talloze hoogleraren zijn die fel aan de bel hebben getrokken en zelfs hun baan hebben opgegeven uit afkeer tegen de fraude.

    http://www.moshersoteria.com/resig.pdf

    Een recente studie die gepubliceerd is in het medisch tijdschrift The Lancet toonde aan dat de modernste antipsychotica dodelijker zijn dan de oude middelen en dat de top 3 best verkochte antipsychotica (Seroquel, Risperdal en Zyprexa) overeenkomt met de top 3 dodelijkste antipsychotica. Dat is verdacht.

    http://www.reuters.com/article/idUSTRE56C15Z20090713

    http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/ignored-the-mentally-ill-killed-by-drugs-that-are-meant-to-help-them-951821.html

    Volgens medisch journalist Robert Whitaker veroorzaakt antipsychotica een atrofie van de hersenschors en een vergroting van de basale ganglia wat op de termijn zorgt voor een verergering van de symptomen (complexe psychische problemen) en daarbij blokkeert antipsychotica Dopamine D2 receptoren in de hersenen waardoor de hersenen in reactie de receptoren gevoeliger maken zodat wanneer iemand stopt met het gebruik van antipsychotica terugvalt in ernstige antipsychotica-geïnduceerde psychose.

    Dit wordt ook bevestigd door een andere grote studie:

    Anti-psychotics likely to cause brain damage, new study claims

    Citaat
    7 juli 2010 - Anti-psychotic drugs are likely to cause brain damage, according to a new study.

    The results challenge the widely-held view that schizophrenia itself causes brain structural changes, such as less brain grey matter, bigger ventricles and larger cerebrospinal fluid (CSF) spaces, claim researchers.

    The results are published in an edition earlier this year of the Psychological Medicine journal.

    http://www.psychminded.co.uk/news/news2010/july10/Anti-psychotics-likely-to-cause-brain-damage001.html

    Antipsychotica vermindert de kans op herstel, verkort het leven met gemiddeld 25-30 jaar en heeft ook nog eens veel nare bijwerkingen terwijl er niet-psychiatrische alternatieve behandelmethoden zijn die tot wel 90% kans bieden op goed herstel.

    http://www.moshersoteria.com/soteri.htm
  2. Reactie van Willem Willem
    03:01 op 13 August 2010
    "Volgens medisch journalist Robert Whitaker veroorzaakt antipsychotica een atrofie van de hersenschors en een vergroting van de basale ganglia wat op de termijn zorgt voor een verergering van de symptomen (complexe psychische problemen) en daarbij blokkeert antipsychotica Dopamine D2  receptoren in de hersenen waardoor de hersenen in reactie de receptoren gevoeliger maken zodat wanneer iemand stopt met het gebruik van antipsychotica terugvalt in ernstige antipsychotica-geïnduceerde psychose."

    Volgens jouw was toch niet bewezen dat er ziekten voorkwamen door stofjes in de hersenen. Nu ineens wel, wat ben je toch een clown.

Reageren

(registratie is niet nodig)


Boeken van de auteur

Medicijnen 2004-2005 Medicijnen 2006-2007 Medicijnen 2008-2009 Top 100 van meest gebruikte medicijnen