Zielenknijper.nl

Een kritische kijk op de praktijk van de psychiatrie!
Schade door psychiatrische medicijnen?
Gratis juridische hulp: 0800-6643825

Quotes

Quote toevoegen [+] / toon alles
 

Hoogleraar psychiatrie doet boekje open: antidepressiva is een fopspeen Antidepressiva is fopspeen

Datum: 10 november 2009, 18:46 ~ Bron: overgenomen uit de Spits

Ton van Balkom Hoogleraar psychiatrie Ton van Balkom, verbonden aan het VU Medisch Centrum en voorzitter van de commissie Herziening Angst- en Depressierichtlijn stelt dat het gebruik van het geneesmiddel aan banden moet worden gelegd. Artsen moeten voorzichtiger worden met het voorschrijven van antidepressiva. Alleen zeer ernstig depressieve patiënten moeten nog medicijnen kunnen krijgen.

Patiënten met een depressie voelen zich wel beter met antidepressiva maar degene die een placebo ontvangen voelen zich evenwel beter.

Zie ook: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18505564

“depressies kun je beter helemaal niet met medicatie behandelen. Psychotherapie werkt in de meeste gevallen veel beter” zegt van Balkom. “nu er meer wetenschappelijk onderzoek is gedaan, is het tijd de richtlijnen uit 2005 aan te passen.”

Zie ook: Groningen: Psychotherapie minimaal zo effectief als antidepressiva bij zware depressie

Momenteel zijn er in Nederland meer dan 1 miljoen mensen die dagelijks antidepressiva slikken. De gevolgen van dit grootschalige medicijngebruik zijn al zichtbaar in het drinkwater in grote steden dat steeds meer vervuild raakt met het medicijn. De gevolgen daarvan (in het nageslacht) op de lange termijn zijn onbekend. (bron)

Ook het Verenigd Koninkrijk kampt met het probleem en de milieubeweging rept al over een verborgen massamedicatie en schreeuwt moord en brand. De Britse drinkwaterinspectie zegt dat het geneesmiddel zodanig verdund is, dat het onwaarschijnlijk is dat de vervuiling een gezondheidsrisico met zich meebrengt. Maar de effecten op de lange termijn zijn onbekend. (bron 1, bron 2)

“Zowel bij psychiaters als bij huisartsen is er sprake van overbehandeling met medicijnen” zegt hoogleraar psychiatrie Willem Nolen verbonden aan de Rijksuniversiteit in Groningen. “Beide hebben te maken met tijdsdruk en agressieve promotie vanuit de farmaceutische industrie. Als arts wil je ook graag iets doen aan de klachten van de patiënt. Soms luidt daarbij het devies: baat het niet dan schaadt het niet”.

Het veelvuldig voorschijven van antidepressiva is ‘erin geslopen’ bij huisartsen en psychiaters, denkt Froukje Bos. Ze is beleidsmedewerker bij Stichting Pandora, een stichting die zich inzet voor mensen met psychische problemen.

“Toen dit geneesmiddel in de jaren tachtig populair werd, dacht iedereen: gelukkig, een makkelijke uitweg voor het probleem. Inmiddels weten we gelukkig dat dit middel niet voor iedereen met een depressie werkt”.

Bron: overgenomen uit de Spits (tabloid krant)

In het Verenigd Koninkrijk heeft de overheid ingegrepen en er worden op dit moment meer dan 10.000 psychotherapeuten opgeleid ter vervanging van de psychiatrie. Antidepressiva moeten er op termijn verboden worden.

Ondanks dat 1 op de 16 Nederlanders antidepressiva gebruiken, weten psychiaters niet hoe de medicijnen precies werken. Ze weten volgens eigen zeggen alleen dat de medicijnen kunnen helpen om depressieve emoties te verlichten.

Hoewel antidepressiva op grote schaal worden voorgeschreven, is nog steeds niet bekend hoe ze precies werken.

klinisch psychologe Wendelien Merens

Ondanks de waarschuwingen van hoogleraar van Balkom en andere wetenschappers gaan mensen massaal door met het slikken van antidepressiva die wel kwaad doen (zie Vara Zembla reportage hieronder) maar die het probleem waarvoor ze worden voorgeschreven niet verhelpen. De medicijnen zorgen er alleen voor dat mensen de medicijnen blijven gebruiken zodat de farmaceutische industrie miljarden blijft verdienen. Met meer dan 1 miljoen gediagnosticeerde depressieve mensen in Nederland is het big business.

Daarbij draagt psychiatrische therapie (ziekte-inzicht aanleren) ook voor een belangrijk deel bij aan de verspreiding van het probleem, omdat mensen bang worden gemaakt voor een onmeetbare ziekte. Iedereen kan de ziekte hebben, want dat is niet te meten. Ze krijgen medicijnen voorgeschreven die emoties onderdrukken, maar de angst voor de problemen zonder medicijnen blijft bestaan en dat delen ze onbewust met mensen om zich heen. Dit heeft logischerwijs als gevolg dat mensen wanneer er depressieve emoties opkomen door factoren in hun leven er sneller en dieper in vallen, en automatisch gaan geloven dat ze een hersenziekte hebben waarvoor antidepressiva nodig is. Dit is waarschijnlijk de oorzaak van de depressie-epidemie.

Depressieve emoties zijn er juist om je te dienen, en zijn helemaal geen ziekte: Wetenschappers: depressieve emoties zijn zeer gezond en nodig voor grote prestaties

Er is ook geen enkel bewijs voor een biochemisch onbalans in de hersenen als oorzaak voor depressieve emoties waarvoor antidepressieve medicatie nodig zou kunnen zijn:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18505564 (volledig zonder PubMed toegang: http://www.peh-med.com/content/pdf/1747-5341-3-14.pdf )

YouTube Preview Image

Disclaimer deze publicatie bevat informatie, beeldmateriaal of professioneel geschreven artikelen uit externe bronnen die kunnen zijn vertaald, aangepast, uitgebreid, voorzien van links, foto's en videos, met als doel het onderwerp - soms vanuit een ander (beoogd duidelijker) perspectief - bespreekbaar te stellen.

(7 berichten)Reacties

  1. Reactie van admin admin
    07:43 op 6 May 2009
    Dit is wat hoogleraar Wim J. Van der Steen er over zegt:

    Citaat
    In onderzoek over medicijnen worden meestal patiënten die het te bestuderen middel krijgen vergeleken met patiënten die een placebo krijgen, een stof zonder geneeskrachtige werking. Ideaal is een opzet waarbij de patiënten en de behandelaars niet weten wie het echte middel krijgt en wie de placebo. Een probleem daarbij is dat medicijnen bijwerkingen hebben en gewone placebo’s niet. Daardoor kunnen de patiënten vaak merken of ze het echte middel krijgen, iets wat de resultaten van het onderzoek vertekent. Nog idealer is dan ook een opzet met een placebo die ook bijwerkingen heeft, een zogenoemde actieve placebo.

    Bij onderzoek over antidepressiva werden vaak positieve effecten gerapporteerd bij gebruik van gewone placebo’s. Bij gebruik van actieve placebo’s bleef van het effect weinig of niets over (zie bijvoorbeeld Greenberg & Fisher, 1997; Shapiro & Shapiro, 1997; Kirsch & Sapirstein, 1999; Kirsch et al., 2002; Van der Steen, Ho & Karmelk, 2003, hoofdstuk 4). Dit alleen al maakt het gebruik van de middelen dubieus; psychotherapie is vaak een betere optie. Er komt bij dat de bijwerkingen van de middelen soms ronduit verschrikkelijk zijn (Healy, 2002, 2004; Medawar & Hardon, 2004). Healy maakt bijvoorbeeld aannemelijk dat het gebruik van Prozac voor 2004 leidde tot meer dan 20.000 zelfmoorden.

    Zie: hiatrie: wetenschappelijke onvolledigheid in beeld gebracht
  2. Reactie van Mike de Klerk Mike de Klerk
    07:45 op 6 July 2009
    Van vele anti-depressiva is wel bekend wat de werking eracht is. Het remmen van cellen welke bepaalde neurotransmitters produceren(bipolaire stoornis) of het blokkeren van de wederopname van neurotransmitters bv. serotine (depressie).

    Een populaire variant, 'sertraline' is veelvoudig in de wetenschap bestudeerd. Onafhankelijke wetenschappelijke instituten hebben geen ernstige bijwerkingen kunnen aantonen (www.pubmed.com).

    Hoewel ik het eens ben met de strekking dat je medicijnen ten alle tijden moet mijden, vind ik het onterecht te zeggen dat het niet bekend is hoe dergelijke medicijnen werken. Wellicht weet de huisarts dat niet, maar de producent wel.
  3. Reactie van admin admin
    12:40 op 6 July 2009
    Ze weten niet hoe de medicijnen werken, omdat er geen bewijs is voor een hersenstoornis.

    Je kunt ook wel iemand benzine laten drinken, en dan zeggen wat voor dingen het doet in de hersenen.

    Maar dat is dus niet de 'werking'. Ze weten niet hoe antidepressiva de depressie zou verhelpen, omdat er op de eerste plaats al helemaal geen bewijs was voor een hersenziekte als oorzaak voor de depressie.

    Dat is dus wat ze bedoelen als ze zeggen dat ze niet weten hoe antidepressiva werkt.
  4. Reactie van Kluizenaar hans Kluizenaar hans
    15:02 op 10 October 2009
    Kortom je kunt nog beter een echte fop speen met een nuk maat voor volwassenen nemen en op sabbelen dan anti deprisiva werkt veel beter.
    of als volwassenen je eigen duim in de mond doen met of zonder lapje net wat je fijn vind.
    Dat is de beste kamerende medicijn die er is.
    en beste slaap middel


    Als er geen gevangenis straf stond op het plegen van een moord dan had ik mijn vroeger behandelende kinder psychiater koud gemaakt.

    Als ik fiets in mijn plaats kom ik nog wel eens mijn psychiater van jaren terug tegen ik begroet deze facsist op straat altijd met de Hitler-groet.  maak hem voor waffen SSer uit en daar heb ik een gegronde reden voor.


  5. Reactie van jacob jacob
    04:41 op 11 October 2009

    Als ik fiets in mijn plaats kom ik nog wel eens mijn psychiater van jaren terug tegen ik begroet deze facsist op straat altijd met de Hitler-groet.  maak hem voor waffen SSer uit en daar heb ik een gegronde reden voor.





    Alleen hierom zouden ze je al moeten opsluiten.
    Iemand die dit soort dingen uitkraamt is inderdaad psychisch kompleet niet in orde.
    Maar goed....je kan je tenminste aansluiten bij je vriendjes van zielenknijper.
    Ben je niet alleen.


  6. Reactie van Niek Niek
    17:37 op 10 November 2009
    Even zonder gein, ik ben benieuwd naar de citaten van beide hoogleraren. Je quote ze, maar ik zou graag een bronvermelding willen lezen. De 2 links die je geeft zijn naar de universiteitssites en daar staat het natuurlijk niet op.

    mvg
  7. Reactie van admin admin
    19:20 op 10 November 2009
    Dit stond in de geprinte versie van de Spits (tabloid krant).

Reageren

(registratie is niet nodig)


Mogelijk interessante boeken

Top 100 van meest gebruikte medicijnen Psychiaters te koop? Wie is van hout ... Denken over geneeskunde