Zielenknijper.nl

Een kritische kijk op de praktijk van de psychiatrie!
Schade door psychiatrische medicijnen?
Gratis juridische hulp: 0800-6643825

Quotes

Quote toevoegen [+] / toon alles
 

Australische ouders geven kinderen wiet als kalmeringsmiddel in plaats van ADHD pillen

Datum: 1 oktober 2009, 17:13 ~ Bron: HLN

cannabis bladADHD medicijnen werken als cocaïne in op de hersenen en zijn daardoor bijzonder verslavend en schadelijk voor de gezondheid van het kind.

Zie:

In Australië zijn ouders de zware en vooral ook dure psychiatrische medicijnen beu en geven hun kroost steeds vaker cannabis als kalmeringsmiddel.

Afkeer tegen psychiatrische drugs

Volgens werkers van de Ted Noffs Foundation is het een trend geworden om een kind cannabis te geven in plaats van ADHD medicijnen.

“We zien steeds meer ouders die hun kinderen cannabis laten roken om ze kalm te houden of in slaap te krijgen”, zegt klinisch psycholoog Michael Kirton.

“Onze werkers merken dat deze praktijk steeds vaker toegepast wordt om het leven van de ouders makkelijker te maken”.

Hij geeft ook een sociaal-economische verklaring voor de trend. Mount Druitt en de omliggende voorsteden van Sydney hebben te kampen met werkloosheidscijfers die oplopen tot twintig procent.

“Kinderen worden er groot in families waarvan de gezinsleden al gedurende drie à vier generaties werkloos zijn en voor hen is druggebruik een doodnormale zaak geworden.”

Problematische thuissituaties

Intussen heeft de Ted Noffs Foundation een programma opgestart voor jonge verslaafden tussen 14 en 18. Maar ook jongere kinderen zoeken een vorm van begeleiding. Ze zijn vaak niet ouder dan twaalf.

“Die kinderen zijn echt verslaafd aan drugs en alcohol”, aldus Mark Ferry. “Om in die mate al verslaafd te zijn aan cannabis moet je al roken vanaf de leeftijd van acht of negen.”

De kinderen hebben ook meestal af te rekenen met extra problemen.

“Ze hebben vaak al een lijdensweg afgelegd voor ze hulp zoeken. Sommige kinderen werden ook seksueel misbruikt of komen uit gezinnen waarvan een van de ouders in de gevangenis zit.”

Toch neemt ook het aantal kinderen dat uit gegoede families komt en hulp zoekt toe. Ze krijgen allemaal een nauwgezet actieplan mee dat hen door de dag moet helpen en ze krijgen ook een opleiding met uitzicht op een baan. De eerste resultaten van het programma zijn hoopvol. Na drie maanden is er al een duidelijke daling merkbaar van het drug- en alcoholgebruik. Het programma loopt ook Randwick, Dubbo, Coffs Harbour en Canberra. (hlnsydney)

Bron: HLN

Zie ook: Britse jongeren roken wiet tegen psychische problemen

Disclaimer deze publicatie bevat informatie, beeldmateriaal of professioneel geschreven artikelen uit externe bronnen die kunnen zijn vertaald, aangepast, uitgebreid, voorzien van links, foto's en videos, met als doel het onderwerp - soms vanuit een ander (beoogd duidelijker) perspectief - bespreekbaar te stellen.

(1 berichten)Reacties

  1. Reactie van Rebecca Rebecca
    01:09 op 2 October 2009
    En hier begrijp dus helemaal niets van.

    Want het druk zijn is niet het probleem bij ADHD.

    Kunnen kids met adhd zich al zo slecht concentreren gaan ouders hun ook nog aan de wiet zetten  ???

    Even voor de duidelijkheid kids met adhd krijgen geen medicatie van wege hun "druk" zijn want dat wordt niet minder met ritalin.

    Ze zijn alleen beter aanspreekbaar!

Reageren

(registratie is niet nodig)


Mogelijk interessante boeken

Afwijkend En Toch Zo Gewoon Het einde van de psychotherapie Hoezo ADHD? Slikken